Попри перемир"я бої під Алеппо тривають: новий наступ повстанців

Наслідки ракетно-бомбового удару урядових військ по кварталах Алеппо

Незважаючи на домовленість щодо режиму припинення вогню з нагоди завершення священного для мусульман місяця посту Рамадану, бої навколо сирійського Алеппо не вщухають вже кілька днів поспіль. Бойовики загонів ісламістської групи «Фронт Аль-Нусра», близької до «Аль-Каїди», у ніч на неділю, 10 липня, розпочали наступ на позиції урядових військ з метою відбути у них захоплений нещодавно стратегічно важливий пагорб, розташований на відстані близько 0,5 кілометра від єдиної дороги, що зʼєднує підконтрольну повстанцями частину Алеппо з зовнішнім світом. У результаті наступальної операції загинули щонайменше 29 повстанців. Правозахисники з Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, що базується у Лондоні, повідомляють також і про втрати в лавах урядових військ.

Всупереч оголошеному перемирʼю жертвами нових збройних зіткнень урядових військ та повстанців під Алеппо за кілька днів стали десятки цивільних осіб. Повстанці між тим розпочали наступ на стратегічно важливу дорогу.

Окрім цього, стає відомо про дедалі більшу кількість загиблих цивільних внаслідок боїв у самому місті у попередні дні. Лише проведені загонами опозиції в пʼятницю, 8 липня, ракетні обстріли кількох підконтрольних урядовим військам кварталів міста призвели до загибелі щонайменше 34 мирних жителів. Четверо з них діти, повідомляють правозахисники Центру. Ще шестеро цивільних, у тому числі троє дітей, стали жертвами ракетно-бомбових ударів урядових військ, інформують правозахисники. Загалом кількість потерпілих з різного ступеня тяжкості пораненнями перевищила серед цивільних 200 осіб, додали у Центрі.

Водночас, за даними урядової інформаційної агенції Sana, обстріли з боку опозиції коштували життя 23 мирних жителям. Ще 140 цивільних отримали поранення, інформує агенція. Уряд Башара Асада заявляє, що подовжив дію перемирʼя, яке мало завершитися 8 липня, ще на 72 години й закидає повстанцям порушення домовленостей.

Дивитись відео01:44

Поділитись

Обстріли Алеппо на тлі переговорів про перемирʼя (03.05.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IhHi

Обстріли Алеппо на тлі переговорів про перемирʼя (03.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!