Philip Morris програв Уругваю у суді

Philip Morris Schild an Firmenzentrale

Уругвай, відомий своїм суворим антитютюновим законодавством, виграв процес у компанії Philip Morris. Міжнародний комерційний арбітражний суд у Вашингтоні повністю відхилив усі пункти позову тютюновиробника, повідомив у суботу, 9 липня, уругвайський президент Табаре Васкес. Він заявив, що здоровʼя та життя людей стоять вище інтересів тютюнового концерну, і закликав інші держави взяти його країну за приклад.

Судовий процес тривав шість років. Концерн мав намір добитись скасування низки обмежень щодо паління у країні.

В Уругваї діє заборона на паління у ресторанах та низці інших будівель. Окрім цього заборонена реклама сигарет, на упаковках видрукувані великі попереджувальні написи. Самі ж цигарки, які продаються, не можуть бути марковані як «легкі» (light). Крім того, у країні постійно підвищують податки на тютюнові вироби. Philip Morris мав намір добитись скасування низки обмежувальних заходів та отримати велику суму компенсації. Однак нині представник компанії заявив, що виробник цигарок поважатиме рішення суду.

Вирішення цієї судової тяганини, що тривала шість років, матиме наслідки при підписанні договорів про зону вільної торгівлі між ЄС та Канадою, а також ЄС та США, зазначає агенція dpa. Зокрема, дискутується питання про роль привтних арбітражних судів. Критики бояться прецедентних випадків, коли концерни зможуть анулювати небажані закони.

DW.COM

Цигарки по 700 гривень та мертві ембріони: як у різних країнах борються з курінням

В Австралії хочуть повної заборони цигарок для цілого покоління

Народженим після 2001 року взагалі слід заборони продаж цигарок та тютюнових виробів, вважає підтримує міністр охорони здоровʼя австралійського штату Квінсленд Кемерон Дік. (15.05.2016)

Суд ЄС підтвердив нові вимоги щодо застережень на упаковках цигарок

У ЄС можна буде продавати лише ті тютюнові вироби, 65 відсотків площі упаковки яких містить медичне застереження, постановив Суд ЄС. Верховний суд Індії підтвердив ще жорсткіші вимоги. (04.05.2016)

31 травня — Всесвітній день без тютюну

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!