Європейський центробанк представив нову банкноту номіналом 50 євро

Ів Мерш презентує нову банкноту

Європейський центробанк (ЄЦБ) у вівторок, 5 липня, представив оновлену купюру номіналом 50 євро. Її запустять в обіг з 4 квітня 2017 року. До того часу банки повинні підготуватися до використання нової купюри, зокрема, налаштувати свої банкомати. Старі банкноти перебуватимуть в обігу, поки їх не буде повністю вилучено. Мета оновлення — посилити захист банкнот від фальшування.

До квітня 2017 року банки повинні підготуватися до використання нових банкнот. Банконоти старої серії використовуватимуть надалі і поступово вилучатимуть з обігу.

Пʼятірки, десятки і двадцятки ЄЦБ уже оновив та запустив у обіг. Оновлені банконоти номіналом 100 та 200 євро мають ввести в обіг до кінця 2018 року. «Ми вже готуємо наступні номінали банкнот»,— сказав член дирекції ЄЦБ Ів Мерш, цитує агентство dpa.

Купюра номіналом 50 євро є найпопулярнішою. Понад вісім мільярдів пʼятдесяток перебувають в обігу. Це близько 45 відсотків усіх євробанкнот.

Як повідомлялося, у травні Рада ЄЦБ вирішила, що банк більше не друкуватиме банкноти номіналом у 500 євро через побоювання, що зловмисники активно використовують їх для відмивання брудних коштів і навіть для фінансування терористичної діяльності.

Дивитись відео02:04

Поділитись

Чим завинила купюра у 500 євро? (05.05.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Iiqv

Чим завинила купюра у 500 євро? (05.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!