ВР почала розгляд питання щодо арешта Онищенка. Але його в Україні немає

Верховна Рада почала розгляд подання Генеральної прокуратури щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка (група «Воля народу»). Голова Верховної Ради Андрій Парубій нагадав про відповідне рішення Комітету ВР з питань регламенту та організації роботи парламенту, передає УНІАН.

Парубій запитав, звертаючись до сесійної зали: «Чи присутній депутат Онищенко у сесійній залі?». Після декількох секунд він констатував: «Не присутній».

Після цього з трибуни ВР розпочав виступ генеральний прокурор Юрій Луценко.

У свою чергу, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє, що Олександр Онищенко зараз знаходиться не в Україні. Про це він сказав журналістам у кулуарах парламенту у вівторок.

«Онищенка нема в Україні. За останньою інформацією, він не в Україні, і не у Відні, як казали. Я не можу сказати багато, але я скажу: у Відень через Мінськ не літають», – сказав Холодницький.

У той же час він повідомив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура має намір скористатися допомогою Інтерполу в тому випадку, якщо депутат Верховної Ради від групи «Воля народу» Олександр Онищенко втече за кордон.

«Звичайно. З огляду на резонанс цієї справи, важливість цієї справи для країни, ніхто не буде затягувати», – сказав Холодницький, відповідаючи на відповідне запитання, передають «Українські новини».

У той же час антикорупційний прокурор сподівається, що Онищенко зʼявиться у вівторок в залі засідань Ради, оскільки вірить депутату, який раніше пообіцяв бути у вівторок у парламенті.

Як відомо, Онищенко у неділю, 3 липня, перебував у Москві, де дивився футбольний матч між збірними Франції і Ісландії.

Крім того, спеціалізована антикорупційна прокуратура подала до Верховної Ради одне подання щодо дозволу на арешт депутата Олександра Онищенка, бо просить лише про один запобіжний захід, додав Холодницький.

За його словами, подання на Онищенка відрізняється від подання на Ігоря Мосійчука, підтримане Верховною Радою у вересні минулого року.

«Вищий адмінсуд – постанова, яка стосується Мосійчука: дійсно не було дотримано процедури. Але в чому не було процедури дотримано: не було підготовлено до розгляду ВР комітетом, друге – комітет не розглядав і жодного висновку не давав», – сказав Холодницький.

«Не було запропоновано дати відповідні посилення – три. Копії подання не були завчасно надані народним депутатам – чотири. І пʼяте: не обговорювали подання генпрокурора під час розгляду у сесійній залі. І на цих моментах Адмінсуд прийняв своє рішення», – додав він.

«Жодного слова про одне подання чи три – в регламенті чітко написано, що подання вживається в однині. Ініціюється, вноситься – не вносяться. Це просто маніпуляції, такі розмови я сприймаю не інакше, як причину, щоб не голосувати», – заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!