У Ризі припускають обмеження фінансування з ЄС після Brexit

Латвія, Рига, європейське фінансування, Брюссель, Brexit, референдум, Великобританія, Сполучене Королівство, Алексіс Яроцкіс, економіка, фонди, геополітична ситуація, глобальна економіка, нетто-платник

Одним з наслідків виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС може стати скорочення обсягів доступного для Латвії фінансування з фондів ЄС. Про це у неділю, 3 липня, заявив агенції ЛЕТА представник міністерства фінансів країни Алексіс Яроцкіс.

Після виходу Великобританії зі складу ЄС доступне для Латвії фінансування з фондів ЄС може скоротитися, повідомили в мінфіні балтійської країни, адже Лондон на даний момент є одним із найбільших платників у каси ЄС.

«Після виходу Великобританії доступне Латвії фінансування з фондів ЄС може зменшитися. Для Латвії це буде втрата, адже після вступу до ЄС кошти з фондів зробили істотний внесок у розвиток її економіки, а приватні інвестиції на теперішній час стримує негативна геополітична ситуація та низьке зростання глобальної економіки»,— сказав представник відомства.

Утім, на тлі того, що для процесу виходу Великобританії з ЄС передбачено принаймні два роки, скорочення фінансування з фондів ЄС, швидше за все, не питання найближчого часу, виснував Яроцкіс.

Великобританія — один з найбільших платників в бюджет ЄС. 2015 року її внески до загальних кас Євросоюзу складали 13 мільярдів фунтів стерлінгів чи близько 16,5 мільярдів євро, а це — понад 10 відсотків бюджету ЄС.

DW.COM

Шульц хоче перетворення Єврокомісії на «справжній європейський уряд»

Коментар: Німеччина — без особливого запалу в ролі європейського лідера

Вихід Великобританії з ЄС змінить розстановку сил серед 27 країн, які залишаються в Євросоюзі. Анґела Меркель має взяти в свої руки непросте лідерство, і зробити це доведеться дуже делікатно, вважає Барбара Везель. (01.07.2016)

Рейтингове агентство S&P знизило кредитний рейтинг Євросоюзу

Унаслідок Brexit рейтингове агентство Standard & Poorʼs понизило кредитний рейтинг Євросоюзу з позначки АА+ до АА. Прогноз, утім, стабільний. (30.06.2016)

Поділитись

Хто виграє, а хто програє від Brexit? (28.06.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JFCr

Хто виграє, а хто програє від Brexit? (28.06.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!