Саміт ЄС щодо Brexit: Європа вимагає від Лондона дій

Девід Кемерон перед початком саміту ЄС 28 червня

У Брюсселі у вівторок, 28 червня, розпочався дводенний саміт Євросоюзу, головною темою якого є наслідки референдуму щодо виходу Великобританії з ЄС, що відбувся 23 червня.

Девід Кемерон на саміті ЄС має намір переконувати в бажанні Лондона зберегти хороші відносини з Євросоюзом. Тим часом в Європі ж прагнуть якнайшвидшого початку процедури виходу Великобританії з ЄС.

Премʼєр-міністр Великобританії Девід Кемерон прибув на саміт ЄС з наміром зберегти добрі відносини з країнами-членами Євросоюзу. Перед початком саміту він заявив: «Я буду пояснювати, що Британія виходить з Європейського Союзу, але я хочу, щоб цей процес був настільки конструктивним, наскільки це можливо. І я сподіваюся, що результат може бути настільки ж конструктивним, наскільки це можливо», цитує агентство Reuters.

До початку саміту Кемерон провів зустріч з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером. Очікується, що на саміті британський премʼєр заявить, що офіційні переговори щодо Brexit не можуть розпочатися раніше жовтня, повідомляє агентство AP. Раніше він зазначав, що процедуру виходу повинен запускати вже новий премʼєр країни. Тим часом у Консервативній партії 28 червня заявили, що імʼя наступника Девіда Кемерона на посту очільника партії і майбутнього премʼра буде назване 9 вересня. Ще одна з можливих причин затягування з початком процедури виходу — бажання Лондона провести неформальні переговори щодо майбутніх відносин з ЄС.

Однак ідею неформальних переговорів лідери провідних країн ЄС напередодні відкинули. Цю позицію підтвердив 28 червня і президент Єврокомісії. «Немає повідомлення (про офіційний початок виходу з ЄС.— Ред.) — немає переговорів»,— заявив він, виступаючи в Європарламенті, цитує агентство Reuters. За словами Юнкера, він заборонив єврокомісарам вести таємні переговори з Лондоном щодо майбутніх відносин до початку процедури виходу.

Британії не робитимуть поступок

Лідери країн ЄС перед самітом також виступили із закликом до Лондона щодо негайних дій та розкритикували поведінку британського уряду. «Англія зазнала краху» зі своєю політикою, валютою, конституцією та економікою, сказав нідерландський прем’єр-міністр Марк Рютте, країна якого головує в ЄС. А премʼєр Люксембургу Ксавʼє Бетель закинув Кемерону, що той завів свою країну в таку складну ситуацію, виходячи з «політичного розрахунку», цитує агентство dpa.

Нагадаємо, раніше у Бундестазі канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що Лондону не робитимуть жодних поступок під час переговорів щодо умов виходу з ЄС: «зібрати вершки» не вдасться. Водночас вона запевнила, що Європейський Союз зможе пережити вихід зі свого складу Великобританії і продовжуватиме гарантувати «мир, процвітання і стабільність».

Лідери ЄС планують майбутнє

Лідери Європейського Союзу вже почали будувати плани на майбутнє без Великобританії. Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що має намір провести спеціальний саміт лідерів країн ЄС без Кемерона в Братиславі у вересні, щоб окреслити подальший розвиток Європейського Союзу.

Нагадаємо, якнайшвидше запустити процедуру виходу Великобританії з ЄС, прописану у статті 50-й Угоди про ЄС, закликали Лондон і депутати Європарламенту.

Дивитись відео01:57

Поділитись

Напередодні саміту: чи єдиний ЄС перед загрозою Brexit (27.06.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JEc8

Напередодні саміту: чи єдиний ЄС перед загрозою Brexit (27.06.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!