Папа Франциск: Церква має вибачитися перед геями

Необхідно попросити вибачення у представників секс-меншин за образливе ставлення до них в минулому, заявив понтифік. За його словами, гомосексуали не повинні знову піддаватися дискримінації.

Християнам і Римо-католицькій церкві слід попросити вибачення у людей гомосексуальної орієнтації, заявив Папа Римський Франциск в неділю, 26 червня, в Римі, повідомляє Reuters. За словами понтифіка, християнам слід не просто вибачитися, а просити про прощення за образливе ставлення до представників гей-спільноти. Крім того, церква має попросити вибачення у бідняків, у жінок і дітей, яких експлуатували.

Гомосексуали «не повинні знову піддаватися дискримінації», наголосив Франциск. «Питання полягає в наступному: якщо людина знаходиться в такій ситуації, маючи добру волю і прагнучи до Бога, хто ми, щоб засуджувати її?» — сказав понтифік, повторивши свою знамениту фразу про ставлення до гомосексуалів, сказану в 2013 році незабаром після його обрання главою католицької церкви.

Нинішній виступ Папи щодо гомосексуальності відбувся через два тижні після нападу на гей-клуб в американському місті Орландо, де радикальний мусульманин, громадянин США афганського походження, вбив 49 осіб.

Нове дослідження щодо сексуальних наруг священиків

Заява Папи Римського збіглася у часі із частковою публікацією витягів і даних із нового і масштабного дослідження щодо сексуальної наруги священиків над неповнолітніми.Дослідження обʼєднало дані про психічне здоров’я жертв, отримані із 9 країн, в тому числі з Ірландії та США. Фахівці Центрального інституту душевного здоровʼя в німецькому Мангаймі, відзначили, що у католицькій церкві, на відміну від шкіл, жертвами сексуального насильства ставали переважно хлопчики. Повні результати дослідження планують оприлюднити до кінця наступного року, пише інформагенція dpa.

Скандал набув особливих масштабів у 2010-му році. Тоді ж із жертвами священиків-педофілів зустрівся попередник Франциска І — Папа Римський Бенедикт XVI. Він визнав численні випадки сексуальної наруги над дітьми та підлітками в установах католицької церкви в Ірландії, Німеччині та деяких інших країнах і закликав до покути.

DW.COM

Папа Римський відкинув заклики офіційно визнавати одностатеві шлюби

Синод Католицької церкви помʼякшив ставлення до розлучених вірян

Єпископи Римо-католицької церкви підтвердили несприйняття одностатевих шлюбів. Але при цьому закликають шанувати гідність кожної людини, незалежно від її сексуальної орієнтації. (25.10.2015)

Колишній голова католицької церкви Бельгії прагнув «зам’яти» скандал про педофілію

Колишній керівник бельгійської католицької церкви Ґодфрід Даннеелс умовляв чоловіка, який став в дитинстві жертвою священика-педофіла, не поспішати із оприлюдненням своєї історії- Факт тиску церква підтвердила. (29.08.2010)

Поділитись

Права людини: чи поклали край дискримінації секс-меншин в Україні?

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HLZO

Права людини: чи поклали край дискримінації секс-меншин в Україні?

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!