Ізраїль і Туреччина домовилися про нормалізацію відносин

Ізраїль і Туреччина домовилися про нормалізацію відносин

Ізраїль і Туреччина досягли домовленості про нормалізацію міждержавних відносин, які зіпсувалися після інциденту з «Флотилією свободи» в 2010 році, внаслідок якого загинули 10 турецьких активістів. Про це у неділю, 26 червня, агентсву AFP на умовах анонімності заявив учасник переговорів від Ізраїлю.

Про подробиці угоди обидві сторони мають оголосити 27 червня.

За його словами, подробиці угоди будуть оприлюднені в понеділок, 27 червня, на прес-конференції в Римі. Переговори проходили в столиці Італії, куди премʼєр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху прибув для зустрічі з державним секретарем США Джоном Керрі. За даними джерел в турецьких урядових колах, з відповідною заявою в Анкарі 27 червня також виступить премʼєр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим.

За словами аналітиків, обидві сторони упродовж останніх місяців поспішали завершити переговори: Ізраїль, зокрема, і через бажання знайти потенційних покупців для експорту свого газу, який добувається на шельфі Середземного моря, а Туреччина — задля відновлення свого регіонального впливу. Про бажання нормалізувати взаємини з Ізраїлем ще наприкінці 2015 року заявляв президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Раніше Анкара завжди наполягала на тому, що нормалізації відносин з Ізраїлем можлива лише за припинення блокади Сектора Гази та компенсації родинам турецьких активістів. Ізраїль готовий сплатити 20 мільйонів доларів США компенсації.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!