Вже понад три мільйони британців вимагають повторного референдуму про Brexit

Кількість людей, які підписались під петицією із закликом провести ще один референдум щодо виходу Великобританії зі складу Європейського Союзу, перевищила три мільйони. Станом на пообідній час неділі, 26 червня, під документом підписались більше 3 мільйони 100 тисяч британців.

Британці хочуть ще одного референдумуКількість підписів під петицією за організацію нового референдуму щодо членства в ЄС постійно зростає. В Європарламенті тим часом закликали Великобританію запустити процедуру виходу вже наступного тижня.

Автори петиції закликають уряд застосувати правило, згідно з яким необхідно провести ще один референдум щодо виходу країни зі складу ЄС, якщо жоден варіант відповіді не набрав 60 відсотків голосів, а явка становила менше 75 відсотків. Парламент Великобританії приймає до розгляду всі петиції, підписи під якими поставили не менше 100 тисяч осіб.

Вже наступного тижня?..

Тим часом голова Європарламенту Мартін Шульц закликав премʼєр-міністра Великобританії Девіда Кемерона розпочати формальну процедуру щодо виходу його країни вже під час саміту ЄС, який відбудеться 28-29 червня. «Ми очікуємо невідкладних дій від британського уряду. Саміт у вівторок є якраз вдалим часом, щоб це зробити»,— зазначив Шульц газеті Bild am Sonntag, яка вийшла друком у неділю, 26 червня.

Чотири найбільші фракції Європарламенту у проекті своєї резолюції також закликали Кемерона розпочати процедуру виходу з ЄС під час саміту. На їхню думку, це є важливим для «уникнення шкідливої невизначеності для всіх нас і для збереження єдності союзу». У документі вони також наголосили, що не може бути погоджено жодних нових форматів взаємовідносин між Великобританією і ЄС, доки не буде завершено процедуру виходу, повідомляє газета Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

… чи пізніше?

Водночас на думку керівника відомства федеральної канцлерки Німеччини Петера Альтмаєра, Великобританія не розпочне формальну процедуру виходу з ЄС на саміті цього тижня, а зробить це «за кілька тижнів або місяців». «Нічого не свідчить про те, що це станеться»,— сказав він, спрогнозувавши при цьому, що заява про вихід з ЄС надійде від Великобританії після формування в країні нового уряду. На його думку, британські політики «повинні мати можливість ще раз переосмислити наслідки виходу з ЄС».

Керівник відомства Анґели Меркель розходиться в цих оцінках із міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром у баченні того, наскільки швидко має відбуватись вихід Великобританії з ЄС. Раніше Штайнмаєр та керівники МЗС решти пʼяти держав-засновниць ЄС закликали Великобританію розпочати процедуру виходу з ЄС якомога швидше.

Утім, один з лідерів кампанії за вихід Великобританії з ЄС, депутат-консерватор Ліям Фокс спрогнозував, що його країна зможе остаточно завершити процес виходу зі складу ЄС 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, згідно зі статтею 50 Угоди про ЄС, яка регулює процедуру виходу з обʼєднання, після того, як країна повідомить Європейській Раді про намір вийти, відводиться два роки на те, щоб укласти угоду про вихід з ЄС. Договори ЄС припиняють діяти відносно зацікавленої у виході держави після набуття чиноості угоди про вихід або — у разі відсутності такої угоди — через два роки з моменту повідомлення про вихід. При цьому Європейська Рада за згодою зацікавленої держави-члена одноголосно може ухвалити рішення подовжити цей термін.

Дивитись відео01:52

Поділитись

Британці після BREXIT: між радістю і шоком (24.06.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JDLC

Британці після BREXIT: між радістю і шоком (24.06.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!