Шотландія може ветувати закони щодо Brexit

Прапор Шотландії

Парламент Шотландії розгляне питання блокування законодавства про вихід Великобританії з Європейського Союзу, якщо це буде необхідно для захисту шотландських інтересів. Про це в неділю, 26 червня, в інтервʼю медіакомпанії BBC заявила перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен.

За словами першої міністерки Шотландії Ніколи Стерджен, парламент регіону розгляне питання блокування законів щодо виходу Великобританії з ЄС.

«Якщо шотландський парламент розглядатиме це питання з точки зору того, що правильно для Шотландії, то вибір не голосувати за документи, які суперечать інтересам Шотландії, звичайно обговорюватиметься»,— цитує Стерджен агенція Reuters.

Сполучене Королівство має складне законодавство, завдяки якому частина влади делегується Шотландії, Уельсу та Північній Ірландії. Тому закони, які ухвалюються в Лондоні, необхідно додатково узгоджувати з парламентами трьох регіонів.

Нагадаємо, переважна більшість шотландських виборців проголосували на референдумі за те, щоб залишитися в ЄС. Водночас більшість виборців в Великобританії віддали перевагу виходу країни зі складу ЄС. Нікола Стерджен після цього не виключила нового референдуму про незалежність Шотландії і анонсувала переговори з Брюсселем, аби вивчити можливості збереження Шотландії в складі Євросоюзу.

Поділитись

Уряд Шотландії: ми готуємо новий референдум (25.06.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JDhh

Уряд Шотландії: ми готуємо новий референдум (25.06.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!