Керівники МЗС країн-засновниць ЄС обговорюють в Берліні реформу спільноти

Зустріч керівників МЗС шістьох країн ЄС

Міністри закордонних справ держав-засновниць Європейського Союзу провели у суботу, 25 червня, термінову зустріч, повʼязану із результатами референдуму у Великобританії.

Глави МЗС Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Італії і Люксембурга обговорили, як запобігти повторенню «брексітів» в інших країнах та як реформувати спільноту.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр під час зустрічі зі своїми колегами з Франції, Нідерландів, Бельгії, Італії і Люксембурга на віллі «Борзіґ» під Берліном наголосив, що вкрай важливо розглядати Brexit як тривожний сигнал для ЄС. За його словами, політики країн ЄС «повинні дослухатись до очікувань урядів європейських країн, але також і до очікувань людей».

Штайнмаєр закликав утриматись від ухвалення поспішних рішень, зазначивши, що «є цілком зрозумілим, що у такі часи, як зараз, не слід вдаватись до істерики, але також не слід впадати у параліч».

Під час зустрічі представники шести країн обговорили пропозиції Німеччини та Франції реформувати ЄС, що дозволило б запобігти тому, щоб країни зі сильними євроскептичними поглядами у суспільстві, такі як Франція та Нідерланди, могли провести референдуми, подібні до британського, повідомляє dpa. «Я переконаний, що наші країни зможуть надіслати сигнал, що ми не дозволимо нікому відібрати у нас Європу»,— сказав під час зустрічі Штайнмаєр.

Як зазначається у повідомленні МЗС ФРН, зустріч міністрів шести країн не повинна розглядатись як «ексклюзивний формат» обговорення наслідків британського референдуму. Такий формат піддався критиці з боку тих, хто вважає, що питання реформування ЄС повинні розглядатись усіма 27 країнами-членами ЄС.

Західна Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди та Люксембург в 1957-му році утворили Європейську економічну спільноту, яку вважають основою сьогоднішнього ЄС.

Нагадаємо, 51,9 відсотка британців підтримали вихід країни зі складу ЄСпід час референдуму 23 червня. Одразу після цього очільники провідних інституцій Євросоюзу у пʼятницю, 24 червня, закликали Великобританію «якомога швидше» почати переговори про вихід з інтеграційного обʼєднання.

Дивитись відео01:45

Поділитись

Світова економіка в шоковому стані через Brexit (24.06.2016)

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1JDLP

Світова економіка в шоковому стані через Brexit (24.06.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!