Європейський Союз обмежить концернам можливість переказувати доходи за кордон з метою ухилення від сплати податків. Усі держави ЄС до вівторка, 21 червня, затвердили відповіну постанову. Останніми ініціативу підтримали Бельгія та Чехія. Тепер концернам доведеться сплачувати податки у тих країнах, де вони отримують прибутки. Нові правила повинні бути імплементовані у законодавство кожної з держав ЄС не пізніше 2019 року.
Усі держави ЄС зобовʼязались ухвалити новий закон, що обмежує міжнародним компаніям можливість переведення доходів у ті країни, де вони можуть уникнути оподаткування.
За даними Єврокомісії, через активнее ухилення від сплати податків низкою міжнародних компаній країни ЄС щорічно не отримують порядка 70 мільярдів євро. Податковий тягар середніх компаній на третину перевищує суми, що виплачуються концернами. «Деякі компанії використовують відсутність домовленостей у податковій сфері між окремими країнами ЄС, щоб уникнути оподаткування в ЄС»,— заявили раніше в Єврокомісії. Тепер ці податкові лазівки закриються.
Громадський тиск на уряди держав ЄС посилився завдяки скандалам, що розгорнулись після оприлюднення «панамських документів» та LuxLeaks. Поштовхом до розробки нових положень законодавства в ЄС були відповідні рекомендації ОБСЄ та країн «великої двадцятки». В рамках кампанії протии ухилення концернів від податків у поле зору відомства Єврокомісії з питань конкуренції потрапили такі велетні, як McDonaldʼs, Apple, Starbucks, Amazon та інші компанії.
Дивитись відео01:10Поділитись
Офшорні оборудки: чому блокують створення слідчої комісії (30.05.2016)
FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki
Постійне посилання http://dw.com/p/1IxN6
Офшорні оборудки: чому блокують створення слідчої комісії (30.05.2016)
Джерело: DW