О.Семерак: канадські інвестори зацікавилися будівництвом сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні

О.Семерак: канадські інвестори зацікавилися будівництвом сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні

Остап Семерак

КИЇВ. 21 червня. УНН. Деякі канадські інвестори зацікавилися будівництвом сонячних електростанцій та біопаливних заводів на території зони відчуження в Україні. Повідомили у прес-службі Мінекології.

“Канадські інвестори із зацікавленістю розглядають можливість будівництва біопаливних заводів та електростанцій на території Чорнобильської зони. Від канадських бізнесменів прозвучало кілька реальних пропозицій, які стосуються можливого будівництва.”, — зазначив Міністр екології та природних ресурсів під час Канадсько-українського бізнес-форуму, який 20-21 червня відбувається в Торонто (Канада).

За його словами, найбільше представників канадських бізнес-кіл зацікавила сонячна енергетика, оскільки в зоні відчуження є недозавантажені мережі та нижча вартість оренди землі, яка у цьому виді промисловості складає значну частку собівартості.

“Ми очікуємо, що законопроект № 4437 для врегулювання даного питання буде повністю ухвалений до кінця роботи нинішньої сесії Верховної Ради... Це дасть змогу врегулювати українське законодавства у питанні виділення землі в зоні ЧАЕС, де є близько 6 тис. га незадіяних земельних ділянок, частина з яких може використовуватися для розміщення об’єктів електричної генерації, а частина для вирощування енергетичних культур”, — додав О.Семерак.

Як повідомляв УНН, 20 червня Канадсько-український бізнес-форум пройде у Торонто за участі Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва та Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд, які зустрінуться з канадським та українським бізнесом у Торонто.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!