На Криті розпочався Всеправославний собор

Предстоятелі 10 автокефальних православних церков на відкритті собору на Криті

Святий і Великий собор православної церкви — більше відомий як Всеправославний собор — розпочався у неділю, 19 червня, з божественної літургії в соборі Святого Міни у місті Іракліон на грецькому острові Крит. Богослужіння проводить Вселенський патріарх Варфоломій, повідомляє німецький телеканал ZDF, який веде пряму трансляцію.

Собор відкрився богослужінням, яке проводить Вселенський патріарх Варфоломій. Це перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років, щоправда, без участі РПЦ та ще кількох церков.

Нинішня зустріч отців церкви історична — представники православних церков зустрічаються уперше з часів розколу, що стався понад 1200 років тому. Очікувалося, що участь у соборі візьмуть понад 300 єпископів з 14 помісних православних церков.

Однак незадовго до початку собору патріархати Російської православної церкви та православних церков Грузії, Сербії, Болгарії, а також лояльного до сирійського президента Башара Асада Антіохійського патріархату в Дамаску відмовилися брати участь у соборі. Наразі в ньому беруть участь понад 170 єпископів, зазначає агенція KNA.Планується, що Всеправославний собор триватиме до 26 червня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!