В.Медвечук: транш МВФ - гроші, які підуть на проїдання і погашення старих позик

В.Медвечук: транш МВФ - гроші, які підуть на проїдання і погашення старих позик

Віктор Медведчук

Транш Міжнародного валютного фонду — гроші, які підуть на проїдання і погашення старих позик. Таку думку у своєму блозі висловив лідер «Українського вибору», передає УНН.

«Інтрига з наданням Україні кредиту від МВФ з кожним днем закручується все крутіше. Відповідь на питання — бути чи не бути третьому траншу фінансової допомоги — далеко не така однозначна, як хотілося б українській владі. Лютневе бравурне обіцянка глави НБУ Валерія Гонтаревої: „У нас все готово, зараз технічно всякі деталі місія погоджує з міністерствами. Я думаю, що на цьому тижні ми його відправимо“,— залишилося в минулому. Так само як і надії на те, що МВФ дасть гроші протягом найближчих 3 — 4 тижнів. На дворі червень, а питання надання кредиту (терміни, обсяги) так і залишається відкритим»,— повідомив В.Медвечук.

«Не так давно ЗМІ з посиланням на джерела в уряді оприлюднили інформацію про те, що Фонд має намір урізати суму третього траншу з $ 1,7 млрд до $ 1 млрд. На думку співголови Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Івана Міклоша, МВФ може розділити транш на кілька частин: першу чергу Київ отримає в липні, а решту грошей — восени. Втім, і це не факт»,— підкреслив політик.

«Не виключено, що для надання траншу лихварі зажадають від української влади виконання нових умов. Нагадаю, що заради отримання фінансової підтримки в Києві погодилися реструктуризувати держборг на кабальних, неприйнятних для країни і народу умовах, прийняти так звану податкову реформу, яка поставила бізнес на межу виживання, і навіть проголосувати за антинародний бюджет. Під крики „Нам потрібен кредит МВФ!“ Можновладці протягнули енергетичну „реформу“, яка звелася до банального роздування тарифів на енергоносії, а сьогодні готують приватизацію стратегічно важливих підприємств країни. Очевидно, що до тих пір, поки ВР не проголосує за масштабну розпродаж держвласності, Києву траншу не бачити»,— наголосив лідер.

«Думаю, ні в кого вже немає сумнівів: „народна“ влада виконає і цю вимогу лихварів — вимога, яке суперечить інтересам українського народу. Київ виявився настільки залежним від кредитної голки, що готовий виконувати будь-які умови Заходу. Замість того щоб піднімати виробництво, розвивати реальний сектор економіки, створювати сприятливі умови для інвесторів, знижувати фіскальний гніт, дати імпульс розвитку дрібного і середнього бізнесу, уряд сподівається лише на зовнішні запозичення, які потім підуть або на оплату старих позик, або на банальне проїдання. У владі не заперечують, що очікувані від МВФ гроші, в числі іншого, мають намір витратити … на субсидії населенню»,— зауважив політик.

«Убивча логіка. Спочатку підняти тарифи для народу, а потім брати кредити, щоб мати можливість виплачувати жебраком громадянам субсидії,— безумовно, це ноу-хау євроінтеграційної команди»,— підкреслив він.

«Сьогодні Україна на невигідних для себе умовах, виконуючи всі вимоги лихварів, привертає нечувані суми кредитів. Як євроінтегратори намір повертати борги при непрацюючій економіці і відсутності реформ — загадка. Але у владі про це не думають. Зате серйозно замислюються пересічні громадяни, які за останні 10-12 років усвідомили просту істину: саме їм, їхнім дітям і онукам доведеться розплачуватися за все кредити, які набирають можновладці»,— резюмував В.Медвечук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!