У Ріо-де-Жанейро заявили про "надзвичайний стан" у зв"язку з Олімпіадою

Ріо-де-Жанейро

Бразильський штат Ріо-де-Жанейро у суботу, 18 червня, заявив про значні фінансові труднощі та визнав проблеми у підготовці до Олімпійських ігор. Причиною кризи другого за багатством штату Бразилії стало різке падіння податкових надходжень. Криза «стоїть на заваді штату у виконанні його обовʼязків щодо проведення Олімпійських та Параолімпійських ігор 2016 року»,— зазначив в.о. губернатора штату Франціско Дорнелес.

Бразилія зіткнулася із низкою складних проблем. Є побоювання, що вона не зможе належним чином провести Олімпійські ігри.

Заява дозволить штату вжити надзвичайних заходів: узяти на три місяці борг у федерального уряду, незалежно від боргових лімітів. За словами Дорнелеса, якщо цього не зробити, є ризик «тотального колапсу систем громадського правопорядку, охорони здоровʼя, освіти, транспорту та захисту довкілля».

Зберігаються побоювання щодо того, чи зможе Бразилія провести Олімпійські ігри. У країні зростає рівень пограбувань, частішають перестрілки на вулицях, триває епідемія вірусу Зіка, є випадки зараження водопроводу, з минулого року затримуються зарплати і пенсії, деякі школи закривають, а медичним закладам бракує медикаментів.

Літні олімпійські ігри відбудуться у Ріо із 5 до 21 серпня.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!