WSJ: Україна, Грузія та Косово отримають безвізовий режим з ЄС не раніше вересня

WSJ: Україна, Грузія та Косово отримають безвізовий режим з ЄС не раніше вересня

Україна, Грузія та Косово можуть розраховувати на надання безвізового режиму з Євросоюзом не раніше вересня 2016 року. Про це у четвер, 9 червня, написало видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела серед посадовців та дипломатів ЄС.

Під час засідання Комітету постійних представників країн ЄС посли країн ЄС не змогли досягти згоди у питанні надання безвізового режиму Україні, Грузії та Косову.

Як зазначає видання, під час засідання у Брюсселі Комітету постійних представників країн ЄС, яке відбулось у середу, 8 червня, посли 28 країн-членів ЄС не змогли дійти згоди з цього питання. Європейські дипломати стверджують, що уряди деяких країн ЄС прагнуть утриматись від ухвалення будь-яких рішень щодо надання безвізового режиму Україні, Грузії та Косову до ухвалення рішення щодо надання такого режиму Туреччині.

Раніше повідомлялось, що Німеччина разом з Францією, Бельгією та Італією блокують ухвалення швидкого рішення щодо запровадження безвізового режиму з Грузією. Німеччина вимагає докладати більше зусиль для боротьби з грузинською мафією, яку вона звинувачує у системних випадках грабежів. Як зазначає WSJ з посиланням на власні джерела, знайомі з перебігом переговорів, під час засідання у середу представник Німеччини звернувся до решти членів ЄС з проханням повідомляти про випадки грабежів, здійснених грузинськими організованими злочинними бандами на території ЄС.

Раніше у Італії і Франції заявили, що питання надання безвізового режиму Україні, Грузії та Косову повинно прийматись після схвалення нових правил, які полегшують скасування такого режиму для країни, у випадку порушень нею умов. Очікується, що Європарламент офіційно підтримає ці зміни у вересні 2016 року.

Наприкінці травня 2016 повідомлялось, що міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу схвалили механізм призупинення дії безвізового режиму у надзвичайному порядку. Він дозволить ЄС оперативно припинити безвізовий вʼїзд громадян Туреччини та інших країн на територію Шенгенської зони у разі порушення ними ключових умов.

Дивитись відео01:59

Поділитись

Чому безвізовий режим з ЄС знову під загрозою

FacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1H0pr

Чому безвізовий режим з ЄС знову під загрозою

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!