У Швейцарії відкрили найдовший залізничний тунель у світі

Перший потяг, що проїхав Готардським тунелем 1 червня 2016 року

У Швейцарії відкрили найдовший залізничний тунель у світі — Готардський базовий тунель. В урочистій церемонії у середу, 1 червня, взяли участь президент Швейцарії Йоганн Шнайдер-Амманн, федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, премʼєр-міністр Італії Маттео Ренці та нещодавно призначений федеральний канцлер Австрії Крістіан Керн. Загалом кількість запрошених на церемонію відкриття інфраструктурного обʼєкта склала понад тисячу людей.

Готардським базовим тунелем проїхав перший потяг. Будівництво найдовшого у світі залізничного тунелю тривало 17 років й обійшлося в близько 11 мільярдів євро.

«Це — чудовий день, що зʼєднає північ з півднем»,— заявила федеральна канцлерка Меркель, слова якої наводить інформаційне агентство dpa. Вона також похвалила зусилля швейцарців, які змогли не лише вкластися у кошторис обсягом 12,2 мільярда швейцарських франків (близько 11 мільярдів євро), а ще й ввели тунель в експлуатацію на рік раніше, ніж було заплановано. «Щоб досягнути такого, нам, німцям, ще слід трішки постаратися»,— зауважила вона.

Тунель складається з трьох окремих тунелів, які поєднуються поперековими галереями. Два одноколійні тунелі призначені для руху потягів, третій — для евакуації у випадку надзвичайних ситуацій. Його спорудження велося на глибині до 2300 метрів. Під час робіт видобули 28 мільйонів кубічних метрів породи, яку частково використовували для виробництва цементу, що пішов на спорудження обʼєкта.

Сам тунель вважається ключовою ланкою важливого інфраструктурного проекту «Нове залізничне сполучення через Альпи». Реалізація цього проекту дозволить перевести доставку частини вантажів між двома важливими морськими портами — Генуєю в Італії та Роттердамом в Нідерландах — з автомагістралей на залізницю.

Утім, регулярне залізничне сполучення почнеться тільки в грудні — після трьох тисяч тестових поїздок. Очікується, що потяги будуть проїжджати тунель за 20 хвилин.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!