Amnesty International: 1,2 мільйона афганців є внутрішніми переселенцями

Через бойові дії в Афганістані протягом останніх трьох років кількість внутрішніх переселенців у країні збільшилась у понад два рази і досягла позначки у 1,2 мільйона осіб. Такі дані оприлюднила у вівторок, 31 травня, міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI). Правозахисники зазначають, що у 2013 році в Афганістані нараховувалося 500 тисяч внутрішніх переселенців.

Табір для внутрішніх переселенців в АфганістаніАфганський уряд не приділяє належної уваги внутрішнім переселенцям, кількість яких за останні три роки зросла більш ніж удвічі, вважають правозахисники.

У звіті AI наголошується на бездіяльності афганського уряду, а також згасанні «інтересу міжнародної спільноти» до проблеми афганських переселенців. Часто їм немає де жити, вони не мають доступу до питної води та продуктів харчування. Їм бракує медичного обслуговування, освіти та роботи.

Як зазначають у АІ, ситуація значно погіршилася в останні роки, коли зменшились надходження продуктів та іншої допомоги. У 2014 році в Афганістані було оголошено про нову національну політику щодо внутрішніх переселенців, проте її фактично не ралізовують через корупцію, брак урядових ресурсів та згасання зацікавленості проблемою за кордоном.

У 2016 році ООН просила світову спільноту виділити на гуманітарну допомогу для Афганістану 393 мільйона доларів — це найменший обсяг допомоги за останні роки. У травні було профінансовано менше чверті від цієї суми.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!