У Німеччині розгорівся скандал після "расистської" заяви АдН на адресу футболіста Боатенґа

Заступник голови АдН заявив, що люди вважають темношкірого гравця національної збірної Жерома Боатенґа хорошим футболістом, але не хотіли б жити з ним по сусідству. Заява спричинила жорстку критику в ФРН.

Заступник голови правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН) Александер Ґауланд зневажливо висловився на адресу темношкірого гравця німецької футбольної збірної Жерома Боатенґа. «Люди вважають його хорошим футболістом. Але вони не хочуть, щоби Боатенґ був їх сусідом»,— заявив Ґауланд в інтерʼю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), яка вийшла друком у неділю, 29 травня.

Таке висловлювання викликало численні звинувачення у расизмі на адресу представника радикальної партії. Зокрема, міністр юстиції Німеччини Гайко Маас назвав заяву на адресу темношкірого футболіста «просто расистською» і «неприйнятною».

А міністр внутрішніх справ Томас де Мезьєр у відповідь на заяву назвав Боатенґа «видатною опорою» німецькою збірної" та «зразковим професіоналом». «Кожен німець може вважати себе щасливим, маючи таку людину як партнера по команді, як німецького громадянина та сусіда»,— наголосив де Мезьєр у розмові з газетою Bild.

У АдН вибачилися перед футболістом

Після цих численних звинувачень Ґауланда у расизмі, лідерка АдН Фрауке Петрі вибачилася за свого однопартійця. За її словами, Ґуаланд не може пригадати, чи робив він саме це висловлювання. «Незалежно від цього, я прошу вибачення у пана Боатенґа за враження, яке виникло»,— заявила Петрі газеті Bild.

Між тим сам Ґауланд відкидає звинувачення на свою адресу. Він переконує, що у «конфіденційній розмові» з виданням лише «описував ставлення деяких людей». Однак редакція FAS запевняє, що Ґауланд просив про конфіденційність лише щодо іншої частини розмови — в якій він висловлювався про провідних політиків АдН.

Чемпіон світу з футболу 2014 року Жером Боатенґ народився і виріс у Німеччині. Його матір — німкеня, а батько походить родом з Гани. Минулого тижня на його адресу вже лунали дошкульні заяви з боку антиісламського руху Pegida після того, як перед Чемпіонатом Європи з футболу, що відбудеться у Франції, в Німеччині зʼявилися шоколадки для дітей з дитячими фотографіями футболістів, у тому числі й Боатенґа.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!