Уряд Франції пообіцяв "дотиснути" Google у податковому розслідуванні

Французькі податкові органи ведуть розслідування діяльності IT-гіганта Google і планують отримати від нього значні кошти несплачених податків, заявив міністр фінансів республіки Мішель Сапен.

Французька влада не має наміру йти на угоду з компанією Google, частиною корпорації Alphabet, стосовно сплати податків. Фіскальні органи вживатимуть «усіх заходів», щоб гарантувати отримання коштів до бюджету від міжнародної компанії, заявив міністр фінансів країни Мішель Сапен в інтервʼю агенції Reuters, яке було оприлюднене у неділю, 29 травня.

Він підкреслив неможливість домовитися з Google за прикладом Великобританії: там після вивчення схеми оптимізації податків компанії з нею досягнули угоди щодо доплати 190 мільйонів доларів США та підвищення ставки оподаткування. Франція ж веде розслідування щодо ухиляння від сплати податків, у його рамках 24 травня пройшли обшуки у паризькій штаб-квартирі Google. «Ми не домовляємося, як британці, у нас є закон»,— сказав Сапен. Суму претензій до компанії він не назвав, проте джерела Reuters кажуть про 1,8 мільярда доларів США.

Окремі країни ЄС чинять тиск на Google, оскільки компанія сплачує їм небагато податків: завдяки законодавству вона має змогу формально проводити усі угоди через зареєстроване в Ірландії відділення. Аналогічне розслідування Франція веде і стосовно мережі закладів швидкого харчування McDonaldʼs, якій за даними французького видання LʼExpansion загрожує 300 мільйонів євро штрафу.

У Google зазначили, що діють у відповідності з французьким законодавством. У McDonaldʼs відмовилися коментувати розслідування та наголосили лише, що корпорація пишається тим, що є одним з найбільших платників податків у Франції.

Дивитись відео01:16

Поділитись

Google оголосив глобальну реструктуризацію

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GDdH

Google оголосив глобальну реструктуризацію

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!