Новий іранський парламент почав роботу

Засідання іранського парламенту

Десятий парламент Ісламської Республіки Іран розпочав свою роботу у суботу, 28 травня, з промови духовного лідера країни аятоли Алі Хаменеї та складання присяги новообраними членами законодавчого органу. Поточний склад парламенту Ірану значно відрізняється від попереднього — до нього увійшла значна кількість реформаторів та поміркованих союзників президента Хасана Роухані, поклавши край 12-літній перевазі консерваторів.

Депутати десятого скликання парламенту Ірану склали присягу та почали роботу. Новий склад органу є більш реформаторським та ліберальним за попередній.

Аналітики вважають, що новий парламент допоможе Роухані проводити власну політичну лінію. Зокрема — потепління відносин із Заходом, а також збільшення прав і свобод жінок, йдеться у повідомленні агентства dpa. Відзначимо, що до поточного складу була обрана рекордна кількість жінок — 18 у парламенті з 290 місць. Роухані заявляв, що такий прогрес робить його «дуже щасливим».

Роухані, який на початку року уклав історичну ядерну угоду з Заходом, прагне активно розбудовувати економіку країни. У тому числі з прицілом на президентські вибори наступного року, на яких він сподывається вибороти другий термін.

Дивитись відео01:49

Поділитись

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HfeP

Життя після санкцій: 5 фактів про нову політику Тегерана (18.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!