Ердоган погрожує заблокувати угоду щодо біженців за відсутності прогресу в питанні віз

Як повідомлялось, напередодні канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що безвізовий режим між ЄС і Туреччиною навряд чи набере чинності в липні цього року, адже Анкара до цього моменту навряд чи виконає необхідні для цього умови. Основною з них є внесення змін до трудового законодавства країни, адже на Заході закидають Анкарі його використання з метою тиску на недогідних журналістів.

Президент Туреччини Реджеп Таїп ЕрдоганЗа словами президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, парламент країни не ратифікуватиме угоду про реадмісію біженців з ЄС, якщо турецькі громадяни не зможуть їздити до Європи без віз.

Парламент Туреччини не ратифікує угоду, яка була укладена з ЄС з метою подолання кризи біженців, якщо не буде прогресу в питанні запровадження безвізового режиму з ЄС. «Якщо цього не станеться (запровадження безвізового режму.— Ред.), жодне рішення і жоден закон в рамках угоди про реадмісію не вийде з парламенту Турецької Республіки»,— заявив у вівторок, 24 травня, президент країни Реджеп Таїп Ердоган на Всесвітньому гуманітарному саміті в Стамбулі, цитує інформагенція AFP.

Нагадаємо, угода між ЄС і Туреччиною щодо біженців набрала чинності 20 березня 2016 року. Вона передбачає відправлення до Туреччини всіх нових нелегальних мігрантів, які прибувають морем до Греції. Водночас в обмін на кожного сирійця, якого буде відправлено з Греції, ЄС забиратиме собі одного сирійця з Туреччини, вже на легальних умовах. Всього в ЄС погодилися прийняти в рамках угоди до 72 тисяч сирійських біженців, Німеччина готова прийняти 15 тисяч.

Поділитись

Скасування віз: Туреччині доведеться почекати (23.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1ItFh

Скасування віз: Туреччині доведеться почекати (23.05.2016)

DW.COM

Коментар: Над угодою з Туреччиною щодо біженців згущуються хмари

Bild: Безвізового режиму для громадян Туреччини в ЄС не буде до 2017 року

Причиною цього в ЄС називають небажання Анкари вчасно виконувати умови Брюсселя, пише видання. Серед іншого йдеться про законодавчий захист журналістів і критиків уряду від переслідувань. (23.05.2016)

Меркель вірить в успіх угоди з Туреччиною щодо біженців

Канцлерка розуміє критику на адресу угоди, проте категорично не погоджується з твердженнями, що угода приречена на провал. (21.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!