Правляча партія Туреччини обрала новим головою Біналі Їлдирима

Делегати правлячої в Туреччині Партії справделивості та розвитку (ПСР) на зʼїзду в неділю, 22 травня, обрали новим головою партії Біналі Їлдирима. За нього проголосували 1405 з 1470 присутніх делегатів. Обрання Їлдирима лідером партії відкриває йому шлях до премʼєрського крісла.

Біналі Їлдирим на з'їзді Партії справедливості і розвиткуОбрання лідером партії відкриває Їлдириму шлях до премʼєрського крісла. У виступі перед делегатами зʼїзду партії він закликав ЄС визначитися з перспективами членства Туреччини в Євросоюзі.

Нагадаємо, Ахмет Давутоглу на початку травня оголосив, що складе з себе повноваження лідера партії та глави уряду. Їлдирима, колишнього міністра транспорту, вважають ставлеником президента країни Реджепа Таїпа Ердогана.

Майбутній премʼєр Туреччини хоче ясності у питанні членства в ЄС

У виступі на зʼїзді перед голосуванням Біналі Їлдирим заявив, що Європейський Союз має покласти край «плутанині» щодо заявки Анкари на членство в ЄС.

«Є одна річ, яку має зробити Європейський Союз. Необхідно покласти край плутанині навколо повноправного членства Туреччини (в ЄС.— Ред.) та питання щодо мігрантів. Настав час нам дізнатися, що ЄС думає про Туреччину»,— сказав Їлдирим, цитує агенція AFP. Вірогідний майбутній премʼєр у виступі також підтримав зміну конституції та посилення повноважень президента.

Кемерон вважає малоймовірним вступ Туреччини до ЄС

Тим часом премʼєр-міністр Великобританії Девід Кемерон зазначив, що вступ Туреччини до ЄС є малоймовірним. «Вони подали заявку на вступ у в 1987 році. При нинішніх темпах прогресу вони, ймовірно, зможуть наблизитися до вступу приблизно в 3000 році»,— сказав Кемерон 22 травня в ефірі телеканалу ITV.

Нагадаємо, в рамках укладеної восени минулого року угоди щодо подолання кризи біженців між ЄС та Туреччиною Брюссель зобовʼязався надати безвізовий режим для громадян Туреччини та прискорити переговори щодо можливого членства країни в ЄС.

Поділитись

Новий премʼєр для Ердогана: Туреччина на шляху до диктатури? (20.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Is3T

Новий премʼєр для Ердогана: Туреччина на шляху до диктатури? (20.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!