"Талібан" підтвердив загибель свого лідера мулли Мансура

Мулла Мансур був убитий внаслідок авіаудару американських безпілотників. Цю інформацію, оприлюднену раніше Пентагоном, підтвердив один з командирів «Талібану».

Старший командир «Талібану» у неділю, 22 травня, підтвердив загибель лідера радикального руху мулли Ахтара Мансура внаслідок американського авіаудару, повідомляє агенція АР.

Напередодні міністерство оборони США заявило про здійснення авіаудару, ціллю якого став Мансур. Він був завданий у віддаленому районі поблизу афгано-пакистанського кордону, повідомлялося на сайті Пентагону. На той час у міноборони США ще не мали стовідсоткового підтвердження загибелі лідера талібів. Його подавали лише американські ЗМІ з посиланням на неназваних чиновників.

Також зазначалося, що в автомобіль, у якому перебував Мансур та ще один чоловік, поцілили кілька безпілотників, а схвалив атаку особисто президент США Барак Обама.

Муллу Мансура проголосили лідером «Талібану» в липні 2015 року, через два роки після загибелі попереднього лідера мулли Омара. У 1990-тих роки в афганському уряді «Талібану» Мансур був міністром авіації та командуючим військово-повітряними силами. Після введення міжнародного контингенту він утік до Пакистану. Мансур брав активну участь у проведення терактів як у Кабулі, так і по всьому Афганістану.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!