Ситник просить дозволити НАБУ прослуховувати українців

Ситник просить дозволити НАБУ прослуховувати українців

Про це він заявив у середу, 18 травня, під час виступу на парламентських слуханнях на тему «Стан реалізації основ антикорупційної політики в Україні», передає «Четверта влада».

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про необхідність надання його відомству права на прослуховування розмов громадян України.

«Дуже важливо надати НАБУ можливість автономного знімання інформації з каналів звʼязку. Я не бачу ніякої загрози в тому, що Антикорупційне бюро матиме таку можливість знімати інформацію самостійно»,— зазначив Ситник. Крім того, він навів приклад Польщі, де девʼять відомств мають таке право.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ зʼявилася інформація, що згідно з постановою уряду № 257 НАБУ отримало можливість використовувати спеціальні засоби для негласного отримання інформації. Однак у НАБУ спростували цю інформацію, зазначивши, що ухвалена постанова не надає можливості детективам самостійно прослуховувати громадян.

Раніше Ситник заявив про початок співпраці з ФБР і про те, що є можливість знімати інформацію з месенджерів Viber і WhatsApp.

Водночас засновник WhatsApp Ян Кум спростував заяву Ситника про можливість зчитування інформації з месенджерів, зокрема з WhatsApp.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!