ООН вказує на брак готовності надати допомогу Ємену

Фінансування програм гуманітарної допомоги для Ємену вкрай недостатнє. Про це увечері вівторка, 17 травня, заявив директор ООН з питань гуманітарної допомоги Джон Джінг. За його словами, ООН наполягала на виділенні 1,8 мільярда доларів для надання гуманітарної допомоги населенню Ємену упродовж 2016 року. Утім, досі надійшло підтвердження про надання лише 16-ти відсотків необхідної суми.

Ємен, гуманітарна катастрофа, цивільне населення, конфлікт, ООН, Саудівська Аравія, США, гуманітарна допомога, Європейський СоюзУ Ємені загалом 13 мільйонів людей потребують допомоги, понад половині з них допомога потрібна негайно. Утім, з необхідних 1,8 мільярда доларів підтверджено надання лише 16 відсотків коштів, зазначають в ООН.

«Впродовж минулих місяців кількість донорів для гуманітарної допомоги людям у Ємені просто приголомшливо скоротилась»,— наводить слова представника ООН агенція dpa. Якщо такі країни, як США, Великобританія, Японія, а також Європейський Союз уже переказали кошти на ці цілі, то, приміром, сусідня Саудівська Аравія цьогоріч ще не підтвердила готовність надання допомоги.

Загалом 13 мільйонів жителів Ємену потребують допомоги, з них 7,6 мільйона потерпають від перебоїв з продовольством, тож їм потрібна термінова гуманітарна допомога. Ще 2,5 мільйона єменців стали біженцями, зазначив представник ООН.

Нагадаємо, за даними ООН, внаслідок збройного протистояння в Ємені лише 2015 року загинули близько девʼяти тисяч людей, у тому числі й понад три тисячі цивільних осіб.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!