Японія розслідуватиме корупцію в оргкомітеті Олімпіади-2020

Чиновники з японського оргкомітету переказали майже 2 мільйони євро сінгапурській фірмі, повʼязаній із екс-головою Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій та його сином, якого розшукує Інтерпол.

Японський олімпійський комітет проведе розслідування щодо можливої корупції в оргкомітеті Олімпійських ігор 2020 року в Токіо. Про це в середу, 18 травня, під час виступу в одному з комітетів парламенту Японії заявив голова Олімпійського комітету країни Цунеказу Такеда. «Ми заслухаємо чиновників, які займалися поданням заявки на проведення Олімпіади, та зʼясуємо, чи законний контракт вони підписали»,— сказав Такеда.

Йдеться про контракт між японським оргкомітетом та сінгапурською компанією Black Tidings, згідно з яким остання отримала перекази на суму 2,8 мільйона сінгапурських доларів (близько 1,8 мільйона євро). За словами Такеди, компанія надавала японському оргкомітету консультаційні послуги.

Водночас, як пише британська газета The Guardian, глава Black Tidings тісно повʼязаний із Папою Массатою Діаком — сином колишнього голови Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій Ламі Діака. Останній очолював Асоціацію в період, коли Японія здобула право на проведення Олімпіади-2020. Сам Папа Массата Діак у той час працював радником в Асоціації. Нині його розшукує Інтерпол через підозру його та його батька в приховуванні позитивних результатів допінг-тестів.

Вперше про існування контракту між японським оргкомітетом та сінгапурською компанією повідомила британська газета The Guardian у середу, 11 травня. Розслідування у цій справі проводить прокуратура Франції.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!