Крістіан Керн став новим канцлером Австрії

Крістіан Керн

Новим канцлером Австрії став Крістіан Керн, який раніше працював керівником залізниці країни. У вівторок, 17 травня, президент Австрії Гайнц Фішер привів Керна до присяги у палаці Гофбурґ у Відні. «Вам випала велика і чудова, але у той же час складна і дуже відповідальна роль»,— сказав під час урочистої церемонії президент країни, повідомляє агентство AFP.

Канцлер обіцяє, що Соціал-демократична партія, яку він представляє, «не продасть душу» заради того, щоб залишитися при владі.

Під час прес-конференції 17 травня Крістіан Керн зазначив, що Соціал-демократична партія, яку він представляє, й надалі керуватиме у коаліції з консерваторами і «не продасть свою душу» лише заради того, щоб залишитися при владі. У той же час він не виключив можливості співпраці з правопопулістською Партією свободи, лідер якої Норберт Гофер переконливо виграв перший тур президентських виборів, які відбулися 24 квітня. Однак така співпраця можлива лише на певних принципах, зазначив новий канцлер. Попередник Керна Вернер Файманн категорично відкидав можливість співпраці з Партією свободи.

Своєю метою на посаді канцлера Керн назвав «зміну поганого настрою в країні». «Якщо ми зараз не усвідомимо, що це наш останній шанс, то дві найбільші партії в країні можуть зникнути з поля зору»,— сказав Керн, цитує агентство Reuters.

9 травня глава австрійського уряду Вернер Файманн оголосив, що складає свої повноваження як канцлер держави і лідер Соціал-демократичної партії Австрії. Серед мотивів такого рішення політик назвав «втрату підтримки у партії». У першому турі президентських виборів кандидати від політичних сил, що входять до правлячої коаліції — Рудольф Гундсторфер від Соціал-демократичної партії Австрії та Андреас Коль від консервативної Австрійської народної партії — вперше за повоєнний час не пройшли до другого туру голосування. Другий тур виборів запланований на 22 травня.

Дивитись відео02:01

Поділитись

Канцлер Австрії: відставка за власним бажанням (10.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IlIu

Канцлер Австрії: відставка за власним бажанням (10.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!