Україна повинна спростити надання гуманітарної допомоги — депутат Г.Загорій

Україна повинна спростити надання гуманітарної допомоги — депутат Г.Загорій

Гліб Загорій

Зокрема, в пакет увійшли поправки до закону “Про гуманітарну допомогу”, податкового та митного законодавства, а також новий закон “Про гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях”.

За словами Загорія, запропоновані проекти законів адаптовані до норм міжнародного права. Крім того, гуманітарна допомога, що надається іноземними державами, буде надходити в Україну за спрощеною митною процедурою і звільняється від сплати ПДВ.

“Наші законодавчі ініціативи вводять таке поняття, як кризова ситуація. При цьому процедуру визначення кризової ситуації максимально спрощено”, — сказав Загорій.

За його словами, спрощенню підлягають також процедури реєстрації міжнародних і національних гуманітарних організацій, але, водночас, законодавці передбачили і відповідальність донорів. Зокрема, буде збережено санітарно-епідеміологічний контроль над ввезеними продуктами харчування.

“Дуже важливо, що є донори, які можуть надавати допомогу. Наше завдання — допомогти на законодавчому рівні цей процес удосконалити і спростити”, — сказав Загорій, представляючи громадськості та громадським організаціям пакет законопроектів у Верховній Раді.

До розробки пакету законопроектів автори залучили міжнародні організації. “Україна повинна використовувати накопичений світовий досвід регулювання гуманітарної допомоги”, — заявила під час презентації Барбара Манзі, глава Управління ООН з координації гуманітарних питань в Україні.

За даними Міністерства соціальної політики, в 2014-2015 роках гуманітарну допомогу Україні надали 57 країн світу, відправивши в Україну 27,4 і 36 тисяч тонн вантажів відповідно. Лідери з надання допомоги — Німеччина, Англія, США, Нідерланди, Польща, Швейцарія і Норвегія.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!