Штайнмаєр закликає до стриманості під час суперечок з Туреччиною

Франк-Вальтер Штайнмаєр

Німцям слід стриманіше поводитись під час суперечки з Туреччиною довкола невиконання нею умов ЄС для отримання безвізового режиму. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр німецькому виданню Der Tagesspiegel. Заяву німецького урядовця містить оприлюднений у неділю, 15 травня, номер газети.

Німеччині недоцільно розпалювати й надалі суперечку через невиконання Туреччиною вимог угоди щодо біженців. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

На думку Штайнмаєра, не слід недооцінювати зацікавленості Туреччини в угоді з ЄС щодо біженців та в отриманні безвізового режиму, який вона уможливить турецьким громадянам. «Туреччина знає, що слід робити»,— наводить слова німецького урядовця видання.

Умови самого передбаченого угодою безвізового режиму відомі та узгоджені з Туреччиною, пояснив він. «Мʼяч зараз — на турецькому полі. Анкара має сказати нам, як вона думає відповідати на відкриті питання»,— сказав Штайнмаєр.

Водночас член німецького уряду заперечив закиди в бік Берліна, що Німеччина занадто багато прислухається до думки Анкари, аби не зашкодити угоді щодо вирішення кризи біженців. «Ми й надалі вільно говоримо про деструктивні тенденції в Туреччині, про обмеження прав та свобод. Це може почути кожен, хто хоче це чути»,— зазначив міністр. Та, на думку Штайнмаєра, сама по собі відкрита критика проблем не вирішить.

Міністр наголосив, що Німеччині слід й надалі підтримувати діалог з Туреччиною. «Чи хочемо ми того, чи ні, а Туреччина лишається ключовою країною для міграції в Європу. Нам потрібен рівень співпраці, якщо ми хочемо уникнути таких ситуацій, що мали місце торік»,— додав Штайнмаєр, якого цитує Der Tagesspiegel.

Поділитись

Туреччина-ЄС: візи в обмін на біженців (04.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IiQf

Туреччина-ЄС: візи в обмін на біженців (04.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!