Ю.Тимошенко заявила, що українцям у 4,5 рази завищували ціну на газ

Ю.Тимошенко заявила, що українцям у 4,5 рази завищували ціну на газ

Юлія Тимошенко

Лідер “Батьківщини” в прямому ефірі ШустерLIVE заявила, що українцям у 4,5 рази завищували ціну на газ, передає УНН.

“Собівартість видобутку газу за бухгалтерською звітністю 2015 року складає 15,6 дол. за 1 тис. куб м. А українцям почали продавати, коли вперше підвищили тарифи на газ, по 310 дол. за 1 тис. куб м український газ. Прибуток компанії „Укргазвидобування“ складав 136,5 грн або 6,3 дол.”, — сказала Ю.Тимошенко.

Політик зауважила, що рентабельність видобутку газу в 2015 році при ціні 1 тис. 590 грн складала 28,6% — “це більше, ніж достатньо, щоб брати рентабельні кредити, бурити свердловини, розвивати галузь і нормально її утримувати. Зайве, що з вас брали, — 1 тис. 113 грн — це 70% ціни, яку платили видобувні організації. Тобто рента, податок, який ввели вперше з приходом Арсенія Яценюка — це фактично податок з українців! Такого великого податку на видобувні організації немає ніде у світі”.

“При цьому для приватних компаній, де всі свої люди, рента була встановлена 29%, а для державної компанії, де з вас беруть податок, поставили 70%”, — пояснила Ю.Тимошенко.

За словами політика, Україна — єдина держава у світі, яка встановлює різну ренту на приватний і на держаний газ. На її переконання, тут закладена система свідомого банкрутства “Укргазвидобування” з метою його подальшої корпоратизації.

Нагадаємо, з 1 травня уряд прирівняв вартість природного газу для потреб населення з ціною для промислових підприємств.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!