Генсеком ФІФА вперше стане жінка

Фатма Самура

Дипломатка Фатма Самура із Сенегалу стане новою генеральною секретаркою Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА). Про це у пʼятницю, 13 травня, заявив президент організації Джанні Інфантіно під час 66-го конгресу ФІФА, який відбувається у Мексиці. Офіційне затвердження Самури очікується пізніше.

Посаду «номер два» у ФІФА уперше обійме жінка й уперше — не з Європи. Раніше дипломатка із Сенегалу Фатма Самура ніяк не була повʼязана із футболом.

Уперше за 112-річну історію ФІФА посаду генерального секретаря обійме людина не з Європи. Окрім того, секретаріат найбільшої футбольної організації світу вперше очолить жінка. До призначення у ФІФА Самура протягом 20 років працювала в ООН. Зазначається, що раніше вона ніяк не була повʼязана із футболом.

Посада генерального секретаря звільнилася після того, як у вересні 2015 року француза Жерома Вальке, який раніше обіймав цю посаду, відправили у безстрокову відпустку. У подальшому його на 12 років відсторонили від футбольної діяльності. Це повʼязано із антикорупційним розслідуванням, головним фігурантом якого є екс-президент ФІФА Йозеф Блаттер. Після Вальке тимчасовим виконуючим обовʼязки генсека був німець Маркус Каттнер.

Дивитись відео02:18

Поділитись

Вибори президента ФІФА: досьє на кандидатів

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I2WG

Вибори президента ФІФА: досьє на кандидатів

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!