Вперше в історії розвідка Німеччини звернулася по допомогу до приватної фірми

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND)

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) уклала контракт з консалтинговою фірмою Roland Berger, яка повинна провести аналіз діяльності відділу технічної розвідки. За інформацією видань Südddeutsche Zeitung, WDR і NDR, екс-глава розвідки Ґерхард Шиндлер за погодженням з відомством федерального канцлера доручив компанії перевірити функціонування системи контролю всередині відділу і над ним. ЗМІ відзначають, що BND вперше за всю історію свого існування звернулася за допомогою до приватної фірми.

Компанія Roland Berger до осені 2016 року має надати керівництву BND пропозиції щодо реформування відділу технічної розвідки.

Відділ технічної розвідки займається, перш за все, прослуховуванням і забезпеченням кібербезпеки. Він поставляє основну масу інформації BND. В останні роки цей підрозділ став мішенню для гострої критики у звʼязку з низкою шпигунських скандалів, які торкнулися BND. Американські спецслужби прослуховували телефонні розмови членів урядів союзних країн, а також європейські промислові компанії і інші організації в ЄС. Керівництво німецької розвідки звинувачували у сприянні стеженню. Крім того, BND сама прослуховувала союзників.

Під час розслідування цих скандалів на парламентському рівні зʼясувалося, що глава німецької розвідслужби часто не мав інформації про те, чим займалися його підлеглі з відділу технічної розвідки.

Консалтингова фірма Roland Berger до осені 2016 року має надати керівництву BND пропозиції щодо реформування відділу технічної розвідки і впровадження дієвої системи контролю.

Дивитись відео01:52

Поділитись

Шпигунський скандал у Німеччині: Що знала Меркель?

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1FMMe

Шпигунський скандал у Німеччині: Що знала Меркель?

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!