У Франції провалився вотум недовіри уряду

Провалом завершилося голосування у Національних зборах Франції про недовіру уряду. У результаті був ухвалений у першому читанні суперечливий закон про зміни у трудовому законодавстві країни.

На тлі конфлікту довкола реформи трудового законодавства у Франції провалилося голосування про недовіру уряду країни. За пропозицію про недовіру, яку внесли представники консервативної опозиції, у четвер, 12 травня, висловилися лише 246 депутатів Національних зборів — нижньої палати французького парламенту. Це значно менше необхідної абсолютної більшості у 288 голосів.

Провал вотуму недовіри уряду означає ухвалення в першому читанні закону про послаблення прав працівників. Президент країни Франсуа Олланд та премʼєр-міністр Мануель Вальс у звʼязку із масовою незгодою в рядах власної партії із запропонованими реформами вирішили ухвалити суперечливе законодавство без голосування в Національних зборах. Одна із статей конституції країни дозволяє це зробити, щоправда, одночасно відкриває шлях до вотуму про недовіру уряду.

У випадку провалу вотуму запропонований урядом законопроект вважається автоматично ухваленим у першому читанні. Із 13 червня законопроект обговорюватиметься в Сенаті.

У звʼязку із даним законопроектом у Франції вже кілька тижнів не вщухають масові протести. Нововведення, які він передбачає, мають полегшити компаніям процедуру звільнення працівників та запровадження додаткових робочих годин. Мануель Вальс наголошує, що закон необхідний для модернізації країни і зростання кількості робочих місць.

Дивитись відео02:28

Поділитись

Нова зірка французької політики (03.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IhHm

Нова зірка французької політики (03.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!