Україна потрапила до переліку країн з найбільшими утисками ЛГБТ в Європі

Згідно з результатами дослідження ILGA-Europe, найкраще представникам європейської ЛГБТ-спільноти живеться на Мальті, найгірше — в Азербайджані. Україна випередила в рейтингу Росію, однак усе ж знизу списку.

Україна опинилася серед шести найгірших в Європі країн за рейтингом дотримання рівноправʼя стосовно представників ЛГБТ-спільноти (геїв, лесбійок, бісексуалів та трансґендерних людей). Про це йдеться в опублікованих у вівторок, 10 травня, результатах дослідження ILGA-Europe. Європейський підрозділ міжнародної асоціації захисту прав ЛГБТ проаналізував ситуацію в 49 країнах Європи за широким спектром критеріїв, включно із наявністю чи відсутністю переслідувань, заборони на одностатеві шлюби та усиновлення дітей одностатевими парами, дотриманням свободи зібрань тощо.

Найгірший стан дотримання прав ЛГБТ з-поміж досліджених країн — в Азербайджані, де рівень свободи ЛГБТ оцінюється менше, ніж у 5 відсотків. На передостанньому місці — Росія, де сукупний показник дотримання прав сягнув 6,5 відсотка. Рівень свободи для представників ЛГБТ-спільноти в Україні оцінили в 13,3 відсотка і опинилася на шостому місці знизу в загальному рейтингу.

Найвищий рівень дотримання рівноправʼя — на Мальті, яка набрала майже 88 відсотків. Німеччина опинилася на 16 місці з 55 відсотками свобод для представників ЛГБТ-спільноти.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!