Голова Єврогрупи очікує рішення щодо боргу Греції 24 травня

Єрун Дейсселблум

Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум сподівається на рішення міністрів фінансів ЄС щодо полегшення грецького боргу ще у травні. «Ми спробуємо 24 травня досягнути прориву»,— сказав Дейсселблум перед зустріччю Єврогрупи у понеділок, 9 травня. Він додав, що власне на зустрічі 9 травня «не очікує жодних рішень».

В Єврогрупі вперше заговорили про питання списання боргу Греції, однак міністр фінансів Німеччини закликає провести ретельний аналіз, перш ніж проводити списання.

Позицію Дейсселблума поділяє і міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле. Він закликає перш ніж списувати борги Греції провести аналіз можливостей Афін виконати свої зобовʼязання. Шойбле також вважає, що необхідно конкретизувати додаткові заходи економії, до яких має вдатися Греція задля дотримання вимог міжнародних кредиторів.

Напередодні парламент Греції ухвалив пенсійну реформу та підвищення податків. Ці реформи є необхідними для отримання наступного траншу фінансової допомоги. Однак вони зіштовхнулися із масовими протестами, які тривали в Греції впродовж останніх трьох днів.

На даний момент обсяг боргу Греції становить 183 відсотки внутрішнього валового продукту країни. Греція перебуває в очікуванні виплати наступного траншу в рамках пакету фінансової допомоги обсягом до 86 мільярдів євро, щодо якого країна-боржник домовилася з міжнародними кредиторами минулого літа. Аналіз ефективності реформ, проведених Грецією на вимогу кредиторів, мав бути здійснений шість місяців тому, однак і досі не є завершеним.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!