Ердоган: Членство в ЄС - стратегічна мета Туреччини

Турецький президент висловив сподівання, що безвізовий режим з ЄС пришвидшить рух Туреччини в напрямку вступу до Євросоюзу.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у понеділок, 9 травня, що членство в ЄС є стратегічною метою для Анкари. Він також сподівається, що безвізовий режим прискорить процес вступу його країни до Європейського Союзу. Заяву президента опублікували після того, як він неодноразово категорично заперечував можливість зміни Анкарою антитерористичного законодавства. Ця зміна є однією з умов, поставлених Євросоюзом задля запровадження безвізового режиму.

Щодо послідовності європейського курсу Туреччини виникли сумніви після того, як премʼєр-міністр Ахмет Давутоглу заявив про свою відставку.

Тим часом уряд Німеччини заявив, що наполягає на виконанні всіх пунктів угоди між Туреччиною та ЄС. «Європейська сторона дотримуватиметься домовленостей та виконуватиме свої зобовʼязання,— сказав речник уряду в Берліні Штеффен Зайберт.— Звісно, від турецьких партнерів ми очікуємо того ж самого».

МЗС Німеччини також закликало допустити представників німецького посольства до спостереження за судовими процесами, які відбуваються над турецькими опозиційними журналістами. Як повідомлялося, головного редактора видання Cumhuriyet Джана Дюндара та його колегу Ердема Гуля засудили до 5 років увʼязнення через нібито розкриття державної таємниці.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!