Штайнмаєр: Європейський проект у небезпеці

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що обʼєднана Європа зараз перебуває у небезпеці через низку викликів та посилення правих радикалів. Про це він заявив у інтервʼю газеті Neue Osnabrücker Zeitung, опублікованому в суботу, 7 травня.

Голова МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що політична єдність ЄС переживає випробування через кризу біженців та посилення правих популістів, тоді як угода з Анкарою не є довготривалим рішенням.

За його словами, «довго нам видавалося, що європейський проект — поза загрозою», проте через фінансову кризу, а потім і кризу біженців ЄС опинився у скрутному становищі. «Ми інтенсивно працюємо над тим, щоби опанувати проблеми та знайти справді надійні загальноєвропейські рішення»,— зауважив Штайнмаєр. На тлі цього він бачить загрозу «забуття уроків історії», яке демонструють праві популісти. «Майбутнє Європи лежить точно не у поверненні до ХІХ сторіччя з його націоналізмом, а також небезпечним та дестабілізуючим суперництвом між державами»,— зауважив урядовець.

Стосовно кризи біженців Штайнмаєр додав, що угода з Туреччиною не є її рішенням, вона лише дала ЄС час на пошук довгострокового рішення. Послаблень щодо вимог реформ до Анкари, за його словами, теж не буде. Він нагадав, що Брюссель також не може закривати очі на інші шляхи міграції, зокрема з Лівії.

Штайнмаєр вкотре заявив, що сирійську кризу можна вирішити лише політичним шляхом. «Москва знає, що (сирійський президент Башар.— Ред.) Асад не протримається довго при владі лише за допомогою військової сили»,— відзначив він.

Дивитись відео02:14

Поділитись

Штрафи ЄС: скільки коштує відмова від біженців (05.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1Iiqp

Штрафи ЄС: скільки коштує відмова від біженців (05.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!