Шотландські націоналісти втретє поспіль виграли вибори до місцевого парламенту

Лідерка ШНП Нікола Стерджен (л)

Шотландська національна партія (ШНП) у пʼятницю, 6 травня, оголосила свою «історичну» перемогу на виборах до місцевого парламенту, адже вона виграла треті поспіль перегони. Поки відомі результати щодо 92 зі 129 місць. Серед них ШНП отримала 58 мандатів, тоді як Консервативна партія здобула 15 місць, лейбористи — 11, ліберальні демократи — чотири, стільки ж — у Зеленої партії, повідомляє агенція АР.

Шотландська національна партія виграла місцеві парламентські вибори. Поки невідомо, чи зможе вона одноосібно сформувати уряд. Лейбористи показали найгірший результат на виборах до парламенту Шотландії.

Тож поки неясно, чи зможуть націоналісти сформувати одноосібну більшість, а чи їм доведеться формувати коаліційний уряд разом із Зеленими, які також підтримують ідею незалежності Шотландії. Лейбористи, офіційна опозиція у шотландському парламенті з 2007 року, показали найгірший результат за всі часи. Вони вперше за 60 років поступилися правій Консервативній партії.

Лідерка ШНП, чинна премʼєр-міністерка Шотландії Нікола Стерджен відзначила: «Такого не було раніше в історії шотландського парламенту. Сьогодні ми зробили історію». Попри програш на референдумі щодо відокремлення від Сполученого Королівства близько двох років тому, ШНП набрала популярність. Партія розраховує набрати сил для ініціативи другого референдуму про незалежність. За словами Стерджен, червневе голосування щодо членства в ЄС може запустити цей процес, додає агенція AFP.

Дивитись відео03:17

Поділитись

Шотландці більше не хочуть атомного флоту Британії

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1FL5H

Шотландці більше не хочуть атомного флоту Британії

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!