В опозиції Туреччини назвали "палацовим переворотом" відставку Давутоглу

Лідер найбільшої опозиційної партії Туреччини закликав усіх прихильників демократії протистояти політиці Ердогана. У ЄС кажуть, що висновки робити поки зарано.

У найбільшій опозиційній партії Туреччини — соціал-демократичній Республіканській народній партії — вважають відставку премʼєр-міністра країни Ахмета Давутоглу «палацовим переворотом». Давутоглу у четвер, 5 травня, заявив, що залишить посаду голови правлячої у Туреччині Партії справедливості та розвитку, що автоматично призведе до його відставки з посади премʼєра.

«Відставка Давутоглу повинна сприйматися не як внутрішньопартійна проблема. Усі прихильники демократії в країні повинні протистояти цьому палацовому перевороту»,— сказав у четвер, 5 травня, лідер соціал-демократів Кемаль Кілічдароглу, якого цитує агентство Reuters.

Різні думки у ЄС

Тим часом у Європейському Союзі зазначили, що не впевнені у тому, чи вплине відставка Давутоглу на угоду між Туреччиною та ЄС щодо біженців. Верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні заявила, що «ще зарано казати, чи будуть якісь наслідки, і якими саме вони будуть». «Ми обовʼязково це обговоримо, у першу чергу, з владою Туреччини, і визначимося, яким чином ми будемо рухатися далі»,— сказала Могеріні.

Інший високопоставлений член Європейської Комісії в коментарі агентству Reuters назвав «поганими новинами» відставку Давутоглу, оскільки той, на відміну від президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, вважався більш гнучким та схильним до пошуку компромісів під час переговорів з ЄС щодо шляхів подолання кризи біженців.

Інший член ЄК зазначив, що, хоча Брюссель бачив у Давутоглу більш зручного для себе переговорника, президент Ердоган також підтримав угоду з ЄС щодо біженців. «Угода укладена з Туреччиною, а не з Давутоглу. Ердоган також був залучений»,— сказало представник ЄК.

Зʼїзд правлячої партії Туреччини призначений на 22 травня, тоді має бути обране нове керівництво політичної сили. 18 березня, ЄС і Туреччина уклали угоду з метою розвʼязання кризи біженців.

Дивитись відео02:05

Поділитись

Туреччина-ЄС: візи в обмін на біженців (04.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IiQf

Туреччина-ЄС: візи в обмін на біженців (04.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!