В.Медведчук наголосив на необхідності розслідування подій 2 травня в Одесі

В.Медведчук наголосив на необхідності розслідування подій 2 травня в Одесі

Як зазначив В.Медведчук, річницю одеської трагедії представники української влади знову проігнорували.

Повне розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі не лише вгамувало б запал радикально налаштованих осіб, а й було б гарантією того, що будь-які спроби порушити спокій і права українців приречені на провал. Таку думку висловив лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук у своєму блозі, передає УНН.

“Другий рік поспіль можновладці зберігають мовчання з приводу кривавих подій 2 травня 2014 року: напередодні трагічної дати українці так і не почули ні співчуття, ні звернень до постраждалим і родичам загиблих, ні обіцянок неупереджено і прозоро розслідувати причини трагедії і покарати винних у загибелі 48 людина”, — зазначив він.

Політик зауважив, що у той же час європейці чітко дали зрозуміти: Євросоюз продовжує тримати під контролем хід розслідування одеських подій.

“Я закликаю українську владу дотримуватися рекомендацій Міжнародної дорадчої групи Ради Європи і провести незалежне і прозоре розслідування. Всі ті, хто несе відповідальність за злочини, повинні постати перед судом”,— процитував політик заяву глави представництва ЄС в Україні Яна Томбінського.

За словами В.Медведчука, українські посадовці рекомендацій західних колег не почули.

“Єдине, що було зроблено, — вжиті заходи для забезпечення правопорядку. Однак, навіть незважаючи на безпрецедентні заходи безпеки — три тисячі бійців Нацгвардії, виведену на вулиці міста бронетехніку, оточення Куликова поля і затримання 40 осіб, — друга річниця одеської трагедії не обійшлася без ексцесів”, — повідомив він.

Як зазначає політик, за інформацією Головного управління Національної поліції в Одеській області, протягом 2 травня тричі надходили анонімні повідомлення про замінування Куликового поля, в підземному переході були виявлені гранати, сталася бійка між представниками добровольчого батальйону і проукраїнськими активістами.

“Обурливий інцидент мав місце в одеському аеропорту: близько 300 активістів „Правого сектора“, „Автомайдану“, „Самооборони“ і „Вільних людей“ в балаклавах і камуфляжній формі заблокували депутатів Верховної Ради, які прилетіли на панахиду за жертвами трагедії в Будинку профспілок. Мабуть, радикали уявили себе вищою інстанцією, уповноваженою вирішувати, хто патріот, а кого треба ізолювати. Причому така поведінка радикальних сил у представників влади засудження не викликала. Більш того, губернатор Одеської області привселюдно заявив, що „день пройшов в місті спокійно і мирно“”, — зауважив В.Медведчук.

На думку політика, це ще раз доводить, що українська влада продовжує ділити українських громадян на “своїх” і “чужих”, потураючи псевдопатріотам і закриваючи очі на їхні злочини. Він зазначив, що така позиція тільки посилює протистояння в суспільстві і веде до ескалації напруги і агресії.

“Ми вже не раз могли переконатися в тому, що безкарність екстремістських витівок і потурання радикалам ведуть до правового нігілізму і погіршення криміногенної ситуації в країні. Винні в резонансних злочинах повинні бути покарані, інакше радикали все частіше і цинічніше порушуватимуть закон. Переконаний, що об’єктивне і повне розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі не тільки вгамувало б запал радикально налаштованих псевдопатріотів, а й послужило гарантією того, що будь-які спроби порушити спокій, мир і права громадян в українському суспільстві приречені на провал”, — підсумував В.Медведчук.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!