ЄЦБ більше не друкуватиме банкноти номіналом у 500 євро

Рада Європейського центрального банку (ЄЦБ) на засіданні у середу, 4 травня, вирішила, що банк більше не друкуватиме банкноти номіналом у 500 євро через побоювання, що зловмисники активно використовують їх для відмивання брудних коштів і навіть для фінансування терористичної діяльності.

ЄЦБ більше не друкуватиме банкноти номіналом у 500 євро ЄЦБ припинить випускати банкноти в обіг наприкінці 2018 року.

ЄЦБ вирішив «припинити виготовлення банкнот номіналом у 500 євро», беручи до уваги «занепокоєння, що ця банкнота могла б сприяти незаконній діяльності», йдеться в заяві за підсумками засідання Ради ЄЦБ, цитує агентство AFP.

Банк припинить випускати в обіг купюри в 500 євро наприкінці 2018 року, але ті банкноти, які вже будуть в обігу, залишатимуться законним платіжним засобом — їх зобовʼязані приймати крамниці та банки.

Згідно зі статистикою ЄЦБ, банкноти номіналом у 500 євро становлять лише три відсотки від загальної кількості банкнот, що перебувають в обігу, але при цьому — 28 відсотків від їхньої загальної вартості. Всього в обігу перебувають 600 мільйонів купюр номіналом у 500 євро. Востаннє їх друкували в 2014 році.

DW.COM

У Німеччині в обігу побільшало фальшивих євробанкнот

Чи варто скасовувати готівку?

Економісти високого рівня вже вкотре закликають скасувати паперові й монетні гроші. Кому це потрібно? І як це повʼязано із економічною кризою? (20.05.2015)

У Німеччині в 2015 році виявили рекордну кількість фальшивих євробанкнот

У 2015 році у Німеччині вилучено 95 400 підроблених євробанкнот. Більшість підробок — купюри номіналом у 50 та 20 євро. (22.01.2016)

Поділитись

Скандал у Deutsche Bank: росіяни відмивали гроші?

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1GFqH

Скандал у Deutsche Bank: росіяни відмивали гроші?

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!