В"ятрович: в Україні вже декомунізовано 327 назв населених пунктів, лишилося ще 660

Усі декомунізовані назви населених пунктів опрацьовані з місцевими громадами й погоджені парламентським Комітетом з питань місцевого самоврядування. Найближчим часом це питання буде внесено до порядку денного Верховної Ради. Про це в ефірі «5 каналу» заявив голова Українського інституту національної памʼяті (УІНП), кандидат історичних наук Володимир Вʼятрович.

«Уже змінено 327 назв населених пунктів, до 21 лютого мали змінити всі інші — разом 987. Усі назви опрацьовані з місцевими громадами, Комітетом з питань місцевого самоврядування, лише чекаємо — коли це питання буде внесено в порядок денний»,— заявив він.

Вʼятрович сподівається, що днями завершення першої хвилі декомунізації «усе ж буде внесене» на розгляд народних депутатів. «Я мав розмову з Парубієм — він є нашим союзником з декомунізації»,— наголосив голова УІНП.

Зауважимо, на 30 роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС історик заявив про те, що населені пункти у Зоні відчуження принципово не підлягатимуть декомунізації. «Чорнобильська зона — єдине місце в Україні, де залишаться комуністичні символи. Тому, що вона найбільш промовистий памʼятник комуністичному режиму,— наводить його слова „Еспресо.TV“.— Тільки у Зоні символи та герої комуністичного тоталітаризму мали б залишитись, демонструючи нащадкам закономірний звʼязок між Чорнобильською аварією та поваленням радянського режиму».

Нагадаємо, 26 квітня декомунізацію було завершено на Закарпатті, де було перейменовано 256 вулиць, 4 площі та 3 провулки.

«Область стала єдиною в Україні, в якій „декомунізовані“ вулиці перейменовано на честь усіх загиблих на Донбасі героїв»,— заявляє керівник Закарпаття Геннадій Москаль.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!