Єврокомісія рекомендувала безвізовий режим для Туреччини

Туреччині слід надати безвізовий режим, переконані у Європейській комісії. Режим має запрацювати не пізніше кінця червня, але Анкарі ще треба виконати взяті на себе зобовʼязання.

Єврокомісія запропонувала Раді ЄС та Європейському парламенту скасувати візовий режим для громадян Туреччини. Відповідне рішення було ухвалено у середу, 4 травня, повідомила у мережі Twitter єврокомісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер. «Збалансоване сильне рішення Комісії щодо візової лібералізації, реформи Європейської системи надання притулку плюс дорога назад до Шенгену»,— написала Вестагер.

Як випливає зі скан-копії першої сторінки документа, рішення ухвалили, виходячи з «розуміння, що турецька влада негайно виконає» вимоги дорожньої карти з візової лібералізації, щодо яких Анкара взяла на себе зобовʼязання 18 березня. Документом передбачається, що безвізовий режим має набути чинності щонайпізніше до кінця червня.

Нагадаємо, нещодавно голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні зазначала, що візовий режим з Туреччиною скасують лише у разі виконання країною 72 вимог. Також вона констатувала, що Анкара виконала близько половини. «Є жорсткі технічні критерії, які мають дотримуватися, має бути проведена дуже жорстка перевірка»,— сказала Могеріні.

Тим часом, 28 квітня Франція та Німеччина подали пропозицію іншим країнам-членам ЄС передбачити можливість скасування безвізового режиму після його запровадження в разі, якщо Туреччина чи інші країни перестануть відповідати висунутим критеріям. Зокрема, коли буде зафіксовано велику кількість порушень правил перебування.

Анкара, своєю чергою, пообіцяла виконати усі 72 пункти до 2 травня. Джерела німецького видання Spiegel між тим повідомляли, що в Брюсселі налаштовані дати «зелене світло» скасуванню віз для Туреччини навіть якщо Анкара не виконає деякі технічні вимоги.

Поділитись

Криза біженців: ЄС робить ставку на Туреччину (07.03.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1I8sk

Криза біженців: ЄС робить ставку на Туреччину (07.03.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!