Україна ратифікувала Протокол про реєстри викидів і перенесення забруднювачів

Україна ратифікувала Протокол про реєстри викидів і перенесення забруднювачів

Протокол до Конвенції, який стосується реєстрів викидів та перенесення забруднювачів, схвалений в травні 2003 року в Києві. Він набув чинності 8 жовтня 2009 року.

Україна приєдналася до Протоколу про реєстри викидів і перенесення забруднювачів до Орхуської конвенції, ставши 34-м його учасником, передає УНН з посиланням на Центр новин ООН.

У Європейській економічній комісії ООН заявили, що «Київський протокол» знову опинився на своїй батьківщині. Очікується, що в рамках цього Протоколу Україна планує заснувати національний реєстр з викидів забруднювачів.

Протоколом передбачено надання вичерпної інформації про викиди і географічне охоплення потенційно небезпечних для населення речовин. Він дозволить виявляти найбільші джерела забруднення навколишнього середовища, в тому числі забруднення, повʼязані з викидами парникових газів, повідомили у Центрі новин ООН.

У країнах-учасницях Протоколу підприємства повинні щорічно звітувати про викиди в навколишнє середовище і перенесення забруднюючих речовин. Ця інформація буде представлятися громадськості. Звітність стосуватиметься десятків речовин, у тому числі важких металів, парникових газів, канцерогенів і речовин, що викликають кислотні дощі.

Повна назва Орхуської Конвенції — Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища. Вона була прийнята в рамках Європейської економічної комісії ООН в 1998 році в місті Орхус і вступила в дію 30 жовтня 2001 року.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!