ЄС сподівається на ЗВТ з Японією до кінця року

Жан-Клод Юнкер хоче, щоб ЗВТ з Японією запрацювала якнайшвидше

Європейський Союз та Японія мають намір якнайшвидше завершити переговорний процес щодо створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). Про це заявив президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер у вівторок, 3 травня, під час візиту до Брюсселя премʼєр-міністра Японії Сіндзо Абе, повідомляє агентство dpa.

Переговори про створення зони вільної торгівлі між Японією та ЄС тривають кілька років. Жан-Клод Юнкер з оптимізмом дивиться на перспективу їхнього завершення вже цього року.

Юнкер висловив переконання, що переговори щодо створення ЗВТ між ЄС і Японією, які тривають протягом останніх трьох років, можливо завершити до кінця 2016 року. Сповільнення темпів зростання світової економіки робить якнайшвидший запуск ЗВТ дуже важливим, наголосив президент Єврокомісії.

Переговори щодо угоди про ЗВТ між ЄС і Японією розпочались ще у березні 2013 року. Передбачалось, що угода запрацює до кінця 2015 року, проте переговорний процес триває досі. Наступний раунд перемовин запланований на вересень 2016 року.

Євросоюз є важливим торговельним партнером Японії, азійська країна експортує до ЄС електроніку та автомобілі. Японія є другим за обсягами торговельним партнером ЄС в Азії після Китаю. Обидві сторони сподіваються за допомогою зони вільної торгівлі досягти прискорення економічного зростання та збільшення кількості робочих місць.

Дивитись відео01:41

Поділитись

Вільна торгівля: чи тиснуть США на ЄС? (02.05.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IgkC

Вільна торгівля: чи тиснуть США на ЄС? (02.05.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!