Європейський центробанк попереджає про ризики для світової економіки

Зменшення темпів економічного зростання в країнах з перехідною економікою може призвести до тривалих негативних наслідків для глобальної економіки. Про це попереджають аналітики Європейського центрального банку (ЄЦБ) в оприлюдненій у вівторок, 3 травня, доповіді. На думку експертів ЄЦБ, сповільнення економічного зростання в цих країнах вже й так істотно позначилося на світовій економіці. «Подальше масштабне та чітко виражене сповільнення економічного розвитку в країнах з перехідною економікою могло б мати суттєві негативні наслідки для перспектив розвитку глобальної економіки»,— зазначають автори доповіді.

Європейський центральний банк (ЄЦБ)Сповільнення економічного зростання у країнах з перехідною економікою може мати вкрай негативні наслідки для світової економіки. Таке застереження містить оприлюднена доповідь Європейського центробанку.

У документі вказується, що послаблення попиту в країнах з перехідною економікою вже позначилося на обсягах експорту з країн Єврозони. Хоч негативний ефект цього явища дещо згладило здешевлення сировини, яке, своєю чергою, призвело до зростання наявних доходів. Утім, при розгляді ситуації в країнах з перехідною економікою переважають небезпечні сценарії, резюмують експерти ЄЦБ.

З 2000 року на країни з перехідною економікою припадало три чверті глобального економічного зростання. Але в тих країнах, що колись були головною рушійною силою розвитку конʼюнктури, значно сповільнилися темпи економічного зростання. Так, у другій економіці світу — Китаї — в 2015 році воно скоротилося до 6,9 відсотка. Це — найнижчий показник зростання за останні 25 років.

Поділитись

Сповільнення Китаю як передвісник глобальної кризи? (19.01.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1HgDG

Сповільнення Китаю як передвісник глобальної кризи? (19.01.2016)

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!