Творець цифрової платіжної системи Bitcoin розкрив своє ім"я

Творцем цифрової платіжної системи Bitcoin виявився австралієць Крейг Райт. Раніше розробник Bitcoin ховався під вигаданим імʼям Сатоші Накамото.

Цифрову платіжну систему Bitcoin створив підприємець з Австралії Крейґ Райт. Про це бізнесмен сам розповів в інтервʼю кільком ЗМІ, зокрема британським BBC та Economist, які оприлюднили інформацію у понеділок, 2 травня. На підтвердження своїх слів Райт підписав повідомлення криптографічними ключами, які використовувалися для створення перших десяти біткоінів і якими може володіти лише розробник системи, повідомляє агентство AFP. Крім того, Райт вказав на нібито записану його розмову зі співробітниками податкової служби. Тоді він заявив їм, що займається Bitcoin з 2009 року.

Досі розробник платіжної системи був знаний під псевдонімом Сатоші Накамото. Спроби журналістів розслідувати обставини створення Bitcoin та встановити особу творця системи, завершувалися безрезультатно. Зокрема, спроба видання Newsweek. Журналісти вважали, що натрапили на творця платіжної системи. На їхню думку, ним нібито був каліфорнійський інженер-пенсіонер, який раніше дійсно мав імʼя Сатоші Накамото. Однак згодом зʼясувалося, що він не має нічого спільного з платіжною системою Bitcoin.

Bitcoin — децентралізована платіжна мережа, що використовує «однорангову» (peer-to-peer) технологію та обслуговується її користувачами за відсутності центрального органу управління чи посередників. Систему створили в якості відповіді на фінансову кризу 2008-09 років.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!