Керрі: Обговорюються "кілька пропозицій" щодо Сирії

Представники США і ООН намагаються знайти вихід із чергового загострення протистояння в Сирії. За словами Керрі, у наступні дні може бути досягнуто згоди.

Держсекретар Сполучених Штатів Америки Джон Керрі заявив, що на даний момент обговорюються «кілька пропозицій», спрямованих на пошук шляхів відновлення принаймні часткового перемирʼя в Сирії на тлі активного військового протистояння в Алеппо.

У понеділок, 2 травня, Керрі зустрівся з міністром закордонних справ Саудівської Аравії Аделем аль-Джубейром і спецпредставником Організації Обʼєднаних Націй (ООН) з Сирії Стаффаном де Містурою. Держсекретар США зазначив, що було досягнуто прогресу щодо бачення шляхів зменшення насильства в Алеппо, повідомляє агентство AP.

«Є кілька пропозицій, які ми зараз збираємось надати для підписання ключовим гравцям. Ми сповнені надії, але потрібно ще багато чого зробити у наступні два дні, щоб досягнути згоди»,— сказав Керрі після зустрічі з де Містурою, утім, не розкривши деталей щодо характеру цих пропозицій.

Він також повідомив, що Вашингтон і Москва домовилися розмістити в Женеві додаткову групу фахівців для спостереження за режимом припинення вогню в Сирії, яка працюватиме цілодобово.

Франція просить тиснути на Росію

У міністерстві закордонних справ Франції 2 травня закликали 17 країн, які входять до Міжнародної групи підтримки Сирії, провести термінові переговори на рівні міністрів, щоб відновити режим припинення вогню в країні, повідомляє агентство AFP. Представник МЗС Франції Ромен Надаль у своїй заяві закликав «відновити режим припинення вогню, підтвердити необхідність захисту цивільного населення, а також зробити можливими переговори щодо політичного врегулювання».

Поділитись

Переговори щодо Сирії під загрозою зриву (28.04.2016)

ВідправитиFacebookTwitterGoogle+WhatsappTumblrVkontakteLivejournalМой кругMailOdnoklassniki

Постійне посилання http://dw.com/p/1IetE

Переговори щодо Сирії під загрозою зриву (28.04.2016)

Він також рішуче засудив авіадуари, яких завдають по місту Алеппо сили режиму Башара Асада. «Ми звернулись до наших партнерів зі США з проханням застосувати усіх можливих засобів тиску на Росію для того, щоб вона вплинула на режим у Дамаску, який вона підтримує, щоб він припинив бомбування Алеппо»,— зазначив Надаль.

28 квітня в ООН назвали ситуацію у сирійському Алеппо катастрофічною. Через бойові дії без необхідних для життя ресурсів можуть залишитись мільйони людей, заявив представник ООН Ян Егеланд.

Підписка на новини

Щоденні новини Time-UA.com на Вашу поштову скриньку. Отримуйте на свій E-mail останні новини за добу!